Nagrywamy płytę i już !

To, że nie gramy koncertów nie oznacza wcale, że zrobiliśmy sobie wakacje. W ciszy i spokoju pod gruszą tworzy się właśnie nasze brzmienie.
Postanowiliśmy, że zanim wejdziemy do studia i wydamy mnóstwo pieniędzy sprawdzimy naszą własną produkcję i jak na razie podoba mi się.

Zaczęliśmy od przemeblowania. Pokój do rejestracji wygląda jak strych wypełniony suszącymi się szmatami.

Wygłuszenie- taniocha, made in lumpeks. Jak na razie sprawdza się znakomicie.
Wybór programu spędzał mi sen z powiek (osiołkowi w żłoby dano). Do wyboru był Cubase LE, Sonar X1 LE który się dzień wcześniej zaktualizował z wersji czwartej :), Samplitude SE (lubimy od dawna, prezent od EiS) no i Podium Free. Co ciekawe wybraliśmy Podium Free. Pasował do wystroju i klimatu, jeśli nie nawali to stanie się moim ulubionym programem. Ten DAW jest niesamowity zważywszy na to, że jest darmowy, mixer pracuje w 32bitach a wygodny interface pozwala pogrupować ścieżki jak w żadnym z wyżej wymienionych.

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie kilka dni trwała rejestracja czterech pierwszych utworów. Nagrywaliśmy od rana do wieczora z małymi przerwami na posiłki. Świetna atmosfera i zabawa. Wieczorami odsłuchiwaliśmy i zastanawialiśmy się, czego brakuje w piosence. Czasem dogrywaliśmy jeszcze jakieś intro.
Najbliższe dni będą poświęcone grupowaniu i ocenianiu tego, co zarejestrowaliśmy. Przygotowanie traków do miksu no i znowu nagrywanie następnych utworów.
To będzie cudowne lato.

3 thoughts on “Nagrywamy płytę i już !

  1. a co z okładką i grafiką płyty ? macie jakiś pomysł? znam kogoś kto chętnie spróbuje coś zaprojektować 🙂

Comments are closed.