„Tęsknię” to zapowiedź nowej płyty Na Tak

Zespół Na Tak właśnie wydał swój najnowszy singiel, zatytułowany „Tęsknię”, co sygnalizuje, że grupa rozpoczyna pracę nad kolejnym albumem. Piosenka ta porusza temat miłości, ale bardziej skupia się na wątpliwości, czy tak naprawdę istnieje. Bohater utworu doświadcza przywiązania, tęsknoty oraz potrzeby bliskości, ale jednocześnie odczuwa także strach i niepewność co do przyszłości.

Tekst piosenki podkreślony został przez mieszankę stylów cold wave i triphop, gdzie surowe brzmienie postpunka, nietypowe brzmienie basu z dodatkiem elektroniki tworzy nastrój niepokoju. Aranżacja ta idealnie oddaje rozchwianie emocjonalne bohaterki i wprowadza słuchaczy w odpowiedni nastrój.

Do singla powstał również klip, który utrzymany jest w konwencji czarno-białej i doskonale podkreśla dekadenckie klimaty oraz samotność bohaterki. Elementy klipu nawiązują do estetyki Depeche Mode, a sama realizacja została wykonana na wysokim poziomie artystycznym.

Wszystko to razem tworzy atmosferę, która jest zarówno mroczna, jak i tajemnicza. Na Tak udowadniają, że są zespołem, który potrafi połączyć różne style muzyczne i stworzyć coś wyjątkowego. Ich nowy singiel „Tęsknię” to wspaniały zwiastun kolejnego albumu, który na pewno zainteresuje fanów zespołu oraz miłośników alternatywnej muzyki.

Klip wspiera kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia “NIGDY WIECEJ”

Muzyka – Na Tak

Tekst – Dorot Krempa

Zdjęcia do klipu – Piotr Kala