Tworząc muzykę nie sugerujemy się stylem, nie martwimy się jak otagować utwór. To, co robimy wynika z tego, w czym wyrośliśmy. Sądzimy, że nasza muzyka to kontynuacja nurtu new wave. Jesteśmy romantykami (ciągle wierzymy, że można zmieniać świat), a eksperymenty rodem z krautrocka są bliskie naszemu sercu. To nastawienie sprawia, że chwilami brzmimy jak Orbital w Funny Break, innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie.
Na początku Na Tak był rozwinięciem eksperymentalnego duetu MEM. Słowo miało być nowym początkiem, dopełnieniem instrumentalnej, do tej pory, muzyki. Zmieniał się skład, raz powiększał, to znowu malał. Momentem przełomowym stało się wydanie pierwszego albumu Na Raz, który zamyka cały ten okres od 2009 do 2012. Dwanaście piosenek ujawniających romantyczne nastawienie do świata i wiarę w mądrość człowieka przemieniły grupę ludzi poszukującą swojego stylu w dojrzałe trio Na Tak.
Zaraz po wydaniu Na Raz rozpoczęliśmy pracę nad nowymi utworami, a na początku 2013 r. wystartowaliśmy z pierwszymi koncertami ujawniając nasze nowe świeże oblicze. W grudniu 2013 wydaliśmy drugi album pt."13", który w podsumowaniu rocznym gazety.pl zajął piąte miejsce.
Graliśmy już:
Warszawa - Fugazi, Cud nad Wisłą, Saturator, Skład Butelek, Remont, Projekt, Dobra Karma, Śródmiejska, Mandala, Harenda...
Kraków - Gwarek, Awaria, Kawiarnia Naukowa.
Rzeszów - Underground.
Zgierz – Agraffka.
Łódź – SteroKrogs.
Lublin - Graffiti, Teatr Andersena, Gramoffon, Opium, Czarna Owca, Tektura, Most Kultury, Festiwal "Alchemia Kobiet", Festiwal Electric Nights, ACK Chatka Żaka.
Zagraliśmy też na Festiwalu Młodej Białorusi „BASOWISZCZA 2013” i wiele innych.
Skład zespołu:
Dorota Krempa- głos, syntezator
Sebastian Napierała- gitara, syntezator, laptop, saksofon
Piotr Kala- gitara basowa, teksty
gościnnie
Tomasz Deutryk - perkusja