Żelazne skrzydła

„Żelazne skrzydła" to singiel zapowiadający czwarty krążek zespołu Na Tak, który ukaże się już 13 maja. Muzycznie to syntetyczny pop z bardzo fajnymi partiami gitarowymi i motorycznym basem. Teledysk, do którego zdjęcia inspirowane były klimatem filmów Lyncha czy Mario Bavy, został już niemal tradycyjnie wyprodukowany w całości przez zespół. Piosenka jest wyrazem tęsknoty za zmianą. Za lepszym światem, w którym wreszcie będziemy szczęśliwi. Nowym językiem i systemem znaków, za innym postrzeganiem rzeczy. Inną matematyką naszego życia. Wszystko to wciąż jest w zasięgu możliwości. Co nam szkodzi spróbować? Czy coś jeszcze mamy do stracenia? Chyba tylko ten pozorny komfort który i tak może skończyć się każdego dnia.

Muzyka: Na Tak
Słowa: Dorota Krempa
Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Piotr Kala
Klip nakręcony między marcem a majem 2021 r.

Najnowsza piosenka Na Tak – Dziary

a oto nasza najnowsza piosenka

"Dziary" to opowieść, która może być historią każdego. Bo może czasem masz wrażenie, że wszystko jest na opak, nic nie zgadza się z "instrukcją". Otacza Cię absurd, a co gorsza otoczenie, zdaje się, przywykło. Zupełnie jakbyśmy dostawali już na wstępie, w pakiecie, nakładki w postaci różowych okularów i w trakcie zapominali, że wciąż są na nosie. Ale Tobie chyba właśnie się osunęły… Czy potrafimy je zdjąć bezboleśnie? Czy zostaną ślady (w sercu dziary). I czy jesteśmy gotowi zobaczyć wszystko jeszcze raz od nowa?

 

dziary
On wiedzie życie proste, przykładnie radosne
Gdzie biała noc i głuchy dzień
W absurdu objęciach jak na negatywnie zdjęcia,
gościem, gościem poczuj się.
Mało pyta dużo błądzi. Choć tak nie sądzi,
raczej że wszystko gra.
Sens odwrócony jak poszwa z drugiej strony.
Eksperyment, może żart?
Wciąż powtarza, by zapomnieć. Chce światła- gasi płomień.
Tak jak rak na wspak.
Szeroko zamyka oczy, by niczego nie przeoczyć.
Zawsze robił tak.
Kiedy kocha, to odchodzi. Mówili tak się rodzi,
zaufanie, miłość, więź.
Nauczony słowa składa, jak parasol kiedy pada.
Jednak dziwi się, gdy gubi sens i moknie.
ref.
Różowe okulary, czy w sercu na dnie dziary.
Różowe okulary, czy w sercu dziary.
Różowe okulary, a w sercu żal bez miary.
Różowe okulary, czy w sercu dziary.

Może w życia transie zapomniał o dystansie.
Bo za blisko stał.
Kto mu dobra radę da. Wokół brak jest dobrych rad.
Taki świat, taki świat...
Jednak ogarnia go uczucie życia w ciągłej złudzie.
Nie myśli a-ha.
Opinie, czyny, słowa, nie moje. Aż go boli głowa.
Nie chciał tak...
ref.

Czarna Owca jest wolna i jest Na Tak

Oto jest nasz najnowszy singiel "Czarna owca".
Wychodzimy z założenia że, bycie czarną owcą nie jest niczym złym. Przeciwnie, czarna owca to pozytywny bohater. Jest wolna, nie podąża za stadem, jeśli nie odpowiada jej kierunek.
Fajnie jest nią być, ale czarna owca nie jest ani dobra, ani zła. Jej odmienność jest po prostu najnormalniejszą cechą jej natury. Czarna owca dodaje do świata jedynie kolejną perspektywę, z której można sobie na niego popatrzeć. Niestety oceniana bardzo powierzchownie, często spotyka się z wykluczeniem.
Nasza czarna owca próbuje ponadto zwrócić uwagę na ważne problemy, skierować wzrok w zapomniane, zaniedbane regiony. Są tam czarne owce pozostawione na pastwę losu. A może to są białe owce. A może to nie ma znaczenia.
Bo ta piosenka to także pragnienie bardziej sprawiedliwego świata, gdzie nikt nie znajduje się poza nawiasem. To pieśń na cześć wolności dla siebie i innych.
Nie bójmy się być czarnymi owcami i nie bójmy się czarnych owiec.

Czarna owca to piosenka o wolności. O wolności jednostki, wolności indywidualnej, dla siebie. Nie bez podstaw znaczna...

Opublikowany przez Na Tak Piątek, 16 października 2020

16 października premiera nowego singla Na Tak

Już 16 października na kanale yt SP RECORDS ukaże się klip do nowego singla Na Tak. Tytuł utworu to "Czarna owca". Piosenka zapowiada kolejną, bo już czwartą płytę Na Tak, która ukaże się na początku przyszłego roku.

"Czarna owca" to nasz kolejny singiel zapowiadający płytę, która zapewne ukaże się na koniec lutego lub początek...

Opublikowany przez Na Tak Środa, 30 września 2020

Sprawdź, czy żyję – najnowszy singiel Na Tak

Na Tak ma nową piosenkę. "Sprawdź, czy żyję" nie jest wcale zachętą do interesowania sie losem ludzi wokół, lub do rutynowej kontroli, czy wciąż jeszcze żyją. To tylko zauważenie faktu, że bywamy samotni nawet wśród ludzi, w pracy w domu, na imprezach. Z doświadczenia wiadomo, że media społecznościowe wcale nie pomagają poczuć się z tym lepiej, ani tym bardziej nasilająca się atmosfera polaryzacji społeczeństwa.  A tak bardzo pragniemy, by inni dzielili z nami nie tylko życie, ale także podzielali ideały. Samotność to, oprócz biedy i rasizmu największa choroba naszych czasów.

 

Lodowate Serce

Mamy kolejny singiel na kanale SP Records. "Lodowate serce" to piosenka, która miała się nazywać Mur. Ostatecznie nazwa się nie obroniła, a jedynie teledysk został nakręcony w Berlinie. I publikujemy go na trzy dni przed 30 rocznicą upadku muru oraz 81 rocznicą nocy kryształowej. Koniec i początek. Skończyło się tam gdzie się zaczęło.
Upadku muru każdego dnia życzymy sobie i Wam.😊

A tak przy okazji, "Lodowate serce" nazywamy pieszczotliwie country -house. Zresztą przekonajcie się sami.